Pozvánka na setkání interim manažerů na téma pojištění profesní odpovědnosti - 7. dubna 2015

Zpět

Obsah semináře

07.04.
Místo konání:

Važení členové České asociace interim managementu,

v úterý 7.4. se koná další večer interim managementu věnovaný tématu:

"Pojištění profesní odpovědnosti interim manažerů,konzultantů a projektových manažerů"

Akce se bude konat, díky laskavosti CAIM a VŠMIEP

  • v úterý dne 7. 4. 2015 od 17:00 hod. Představení pojištění Renomia začne v 18:00, následováno diskusí. (Bude více času na diskusi a kdo cestuje z dálky, bude moci dříve odejít)
  • v prostorách VŠMIEP (Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva, a.s., Vltavská 585/14, Praha 5 (viz mapa)

Jak se k nám dostanete? Budova VŠMIEP se nachází kousek pěšky kousek od Anděla. Metro B do stanice Anděl, vystupte směrem ke Knížecí nebo rramvaje 4, 9, 10, 12, 14 a 16 do stanice Anděl. V okolí se v podvečer dá zaparkovat, přinejmenším v OC Nový Smíchov jsou 3 hodiny parkování zdarma.

Cena: Jako vždy, pro Vás mnou zvané, pro hosty CAIM (které pozve CAIM nebo spolupracující organizace SPŘ) a členy Komory PM je workshop zdarma. Pro ostatní veřejnost bylo stanoveno vstupné ve výši 1.452,- Kč (včetně DPH), splatné na místě.

  • K dispozici jsou občerstvovací automaty (sendviče, sladkosti, nápoje studené i teplé)

K programu večera:

Nové zákony platné od ledna 2014 přesněji definovaly odpovědnosti vyplývající z provádění odborných služeb. Konkrétně je to popsáno v § 2950 Občanského zákoníku. Nyní tedy mají naši zákazníci v ruce silný nástroj, pomocí kterého mohou na nás vymáhat škody způsobené našimi chybami, mimo jiné také chybnou informací nebo radou.

Vypořádat se s touto situací nám pomůže správně formulovaná smlouva a správný (administrativní) způsob naší interakce se zákazníkem. Sice jen zřídka, ale přesto i pak může nastat situace, kdy budeme povinni hradit škodu. Je vhodné či dokonce zodpovědné se na takovou situaci pojistit.

Na našem setkání 7.4.2015 nám pojišťovací kancelář Renomia představí možnosti pojištění profesní odpovědnosti. Budou připraveni dopovědět na velmi konkrétní otázky, například "kolik by to stálo a jaké by byly konkrétní podmínky".

  • Koncepce pojištění profesní odpovědnosti za škody pro interim manažery
  • Nabídky dvou konkrétních pojišťoven a konkrétní vyjednané podmínky

Prezentovat bude Ing. Aleš Jarkovský, senior account manager RENOMIA, a. s.

  • Zajišťovací instrumenty v mezinárodním obchodě a pojištění rizik z neuhrazených pohledávek zejména: bankovní záruky, factoring, forfaiting, pojištění pohledávek, EGAP - pojištění se státní podporou

Prezentovat bude Ing. Hynek Rasocha, ředitel RENOMIA Trade Credit

Na závěr diskuse o pojištění, připravte si prosím jakékoliv dotazy z Vaší praxe k průmyslovému pojištění firem. Týkající se pojištění majetku, vozidel, odpovědnosti z provozní činnosti společnosti, živelní a strojní přerušení provozu, pojištění pohledávek, profesní odpovědnost…

Zvu Vás i na další večery Interim Managementu

Data dalších setkání jsou pevně stanovena. uvádím tak, jak se dnes jeví nejvíce pravděpodobná:

  • 28.4. 2015 Mimořádný termín - Fórum Interim Management-u. Přijede opět zástupce/zástupci společnosti Alpha Management (Německo), která se IM zabývá již několik desítek let jako provider. Akce se budou konat v hotelu Jurys Inn. Pozvánky budu posílat během 2 dnů.
  • 12.5.2015 (pozor, je to druhé úterý, první úterý je svátek) - "Jak zákazníci (ne)nakupují interim manažery".
  • 2.6.2015 - Interim Management ve Pharma

Přeji Vám hezký den a těším se na další setkání s Vámi.

Vladimír Větrovský

(+420) 728 149 941