Zpět

Setkání členů CAIM na festivalu Smetanova Litomyšl

20.6.

Na zámku Nové Hrady proběhla jedna z nejhezčích akcí, zorganizovala ji Iva Hovadová.

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice a zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby. V letošním roce se opětovně při této příležitosti uskutečnilo již tradiční setkání členů CAIM, kdy pro nás dlouholetá mecenáška festivalu a členka výboru Iva Hovadová zprostředkovala příjemný kulturní i kulinářský zážitek na zámku Nové Hrady u Litomyšle.

V krásných prostorách rokokového zámku a restaurace nejprve proběhlo setkání členů CAIM a networking, následně se připojili vzácní hosté – manželé Piknovi. Jan Pikna jako dlouholetý emeritní ředitel festivalu Smetanova Litomyšl a nyní technický ředitel festivalu vybudoval se svým týmem festival do současných obrovských rozměrů a vysoké prestiže. Paní Eva Piknová působila jako ředitelka komunikace, která zabezpečovala mj. marketing a péči o zákazníky, hosty i mecenáše festivalu. V rámci velmi zajímavé besedy s námi sdíleli nejen manažerské zkušenosti, ale i zážitky ze zákulisí za téměř tři desetiletí u festivalu, kdy bylo nutné přijmout mnoho strategických rozhodnutí, řešit nové výzvy, ale i organizovat tak významné akce, jako např. v roce 1994 setkání sedmi prezidentů v Litomyšli, návštěvu španělského krále Juana Carlose s manželkou, nebo v roce 2022 předání českého předsednictví EU a s tím související zasedání vlády a Evropské komise v Litomyšli.

Večer nás majitelé zámku paní Magda a Petr Kučerovi přivítali na svém panství, kde členové rodiny připravili bohatý raut a dobré víno vč. možnosti projít si zámek, přilehlé prostory i nádherně rozkvetlé zahrady. Majitelům zámku jsme jako návštěva, která ctí pravidla etikety, předali také drobné pozornosti a květiny.

Příjemný letní večer pokračoval přímo pod hvězdnou oblohou představením v zahradním amfiteátru. Tentokrát byla na pořadu krátká komická opera Vesnický trh ve formě singspielu na libreto Friedricha Wilhelma Gottera Der Dorfjahrmarkt, která věrně a vtipně zachytila prostředí vesnického jarmarku s řadou typických figurek.

Následovalo ještě krátké závěrečné posezení, kde jsme sdíleli nejen naše pracovní projekty a vyhodnotili příjemné společné zážitky.

V rámci festivalu se však koná ještě mnoho dalších samostatných setkání členů CAIM, kteří se již také stali pravidelnými návštěvníky Smetanovy Litomyšle. Proběhlo například  také setkání a společnou návštěvu koncertu s ředitelkami Hospodářské komory Hradec Králové a Jičín.

 

Iva Hovadová

 

Galerie