Daniel Šmíd

Základní informace

Daniel Šmíd je uznávaným lektorem firemní kultury, korektního chování, moderní etikety, oblékání na úrovni a tvorby osobního stylu a firemní image. Vede semináře, workshopy a přednášky v Čechách, na Slovensku a v Rakousku. Ve společnostech nastavuje nové typy jednání se zákazníky, koncept firemní kultury, intrapersonálního chování a dress code. Jeho klienty jsou obchodní, servisní a poradenské firmy, pojišťovny a banky, konzultační společnosti a také výrobní firmy. Vyučuje na školách a univerzitách, konzultuje image členů a lídrů politických stran.

Jeho vášní je moderní gentlemanství, kterému zasvětil svůj osobní i pracovní život a také pánské oděvy. Setkat se s ním můžete tedy čas od času i v krejčovství, kde navrhuje oděvy i kompletní šatníky mužů a žen.

Pravidelně píše články do lifestylových časopisů a komentuje dění v oblasti etikety a oblékání v televizi, rozhlase i v tištěných médiích.

Daniel prošel v minulosti několika obchodními a manažerskými pozicemi v cizích i svých firmách. Právě na těchto více jak dvacetiletých zkušenostech jsou dnes postaveny jeho tréninky. Více jak osm let žil a věnoval se zákazníkům v německy mluvících zemích. Jako manažer exportu se svým týmem za čtyři roky položil základy obchodních afilací strojírenských firem ve více jak čtyřiceti zemích světa. Stál za úspěchem zisku prvního místa Živnostník roku 2010 v kraji. Své zkušenosti ve vyjednávání se státními organizacemi sbíral jako tajemník Sektorových rad uměleckých řemesel a služeb a také jako tajemník pracovní skupiny kožedělného průmyslu v projektu Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

 

Pracovní zkušenosti a vybrané realizované projekty