Jan Lazar je Interim Manažer a konzultant specializující se na oblast HR.Působil na vedoucích i výkonných pozicích například ve společnostech Plzeňský Prazdroj, DHL, Magna Exteriors & Interiors, Kovolis Hedvikov, Vendavo CZ, O-I Manufacturing, DOOSAN Bobcat, Webasto, Tenneco nebo Lear Corporation.Jeho specializací je zejména optimalizace HR procesů a realizace organizačních změn. Facilitátor, trenér a certifikovaný kouč a mediátor se zkušenostmi z ČR i zahraničí.Jako Interim manažer působí od roku 2012, je jednatelem a majitelem společnosti Interim HR, s.r.o.
Jan Žák je nezávislý konzultant a interim/krizový/projektový manažer specializující se na oblasti výroby, supply chainu a řízení implementace ERP systémů. V minulosti pracoval jako konzultant pro Accenture, výrobní a logistický ředitel pro Danone ČR a SK, regionální výrobní a logistický ředitel pro Schreiberfoods Europe. Své zkušenosti uplatnil úspěšně na mnoha projektech nejen v ČR, ale i v dalších zemích (Ma+darsko, Nizozemí, Portugalsko, Španělsko, Slovensko, Bulharsko). V současnosti je majitelem poradenské společnosti Management Consulting PHS, s.r.o. a specializuje se na komplexní změnové projekty velkých firem, krizové a projektové řízení, typicky na pozicích jako interim generální nebo výrobní ředitel, případně projekt manažer. Díky svým zkušenostem z IT, výroby a logistiky, znalostem z financí a analytickým schopnostem je schopen velmi rychle se zorientovat v náročném a složitém prostředí, určit priority a rychle realizovat potřebné změny.
Vít Luštinec je finanční manažer s 22 lety uznávaných odborných zkušeností v oblasti financí, z toho 12 let jako CFO, v různých oblastech podpory businessu, controllingu, podnikových financí, plánování a výkaznictví, compliance, účetnictví, nástrojů a řešení P2P / Procurement, SOX a interních kontrol, daní a řízení výkonnosti. Má rozsáhlé pracovní zkušenosti v nadnárodním prostředí, zejména ve farmaceutickém nebo zdravotnickém sektoru a v různých zemích (Rakousko, Německo, Česká republika, USA a Švýcarsko). Dále s transformací vizí na praktická a efektivní řešení. Vít Luštinec je otevřená osobnost s vysokými osobními standardy a etiky.
Viliam Švehla je nezávislý odborník na logistiku a Supply Chain se zkušenostmi s řízením mezinárodního toku zboží a logistických procesů podle metodiky APICS, jakož i implementací rozsáhlých logistických projektů a nastavováním Supply Chain strategie v zahraničí (Nizozemí, Belgie, Velká Británie, Německo, Polsko, Itálie) i v České republice. Díky předchozímu sales a business development backgroundu a vice jak 20-leté praxi na manažerských pozicích Viliam rozumí komplexnosti zámérů a projektů, zejména návaznostem mezi operační a obchodní částí projektů a souvisejících priorít. Kromě aktivít v interim managementu a poradenství působí i jako přednášející lektor v MBA programech a na firemních workshopech. V předešlých pozicích Viliam působil v nadnárodních společnostech (logistický manažer pro Evropu ve společnosti Spin Master, obchodní ředitel v logistické skupině Nagel Group, obchodní manažer v Perfetti Van Melle).
Jana Šachová je finanční ředitel na seniorní úrovni finančního řízení a reportingu s více než 15 lety zkušeností s vytvářením finančních kontrol podporujících růst a úspěch firem. Praktická dovednost ovlivňovat a usnadňovat rozhodování vedení společností prostřednictvím kvalifikovaných finančních analýz a reportingu. Prokazatelné odborné znalosti v oblasti mezinárodního finančního řízení, manažerského účetnictví a výkaznictví, daňové problematiky a oblasti plánování. Praktická zkušenost s projektovým managementem. Talent pro budování, rozvoj a vedení odborných finančních týmů.
František působí jako nezávislý interim manažer a konzultant zaměřený v oblasti zvýšení zisku a optimalizace nákladů pro střední a velké podniky v oblastech výroby, logistiky, IT a služeb. Mnohaleté zkušenosti splnění cíle v termínu a rozpočtu s referencí jsou samozřejmostí. Popsat a identifikovat problém umí 49% lidí ve firmě, analyzovat správné příčiny dokáže 20%, implementovat řešení správně 10% a 1% dokáže problém trvale odstranit, že se už nikdy nevrátí. Změna vyžaduje zápas a následně je vždy nutné nechat prostor, aby firma změnu dokázala akceptovat. Neboli vyhladit procesy a systémy pro lidi. Nastavit ukazatele, cíle, hledat funkční a jednoduché cesty quick win s přesahem. Na začátku si položit otázky, proč a co daná aktivita (projekt) přinese. Jakou formu pro změnu použít, kolik nákladů, času, zdrojů s jakou návratností, zda je vhodná doba změny realizovat. Tento cíl je nutné průběžně udržovat a připomínat lidem v týmu, podporovat lidi, dodávat jim naději a vyhledávat správné kompetence tam, kde existují z vlastních zdrojů organizace. Je dobré zvážit plusy a mínusy před startem, jaké zdroje pokryjí jaká rizika. Proto do velkých, rychlých a rizikových projektů je rozumné jít v týmu, který spolu umí fungovat, věří si a nabalí na sebe klíčové zaměstnance, kteří změnu podporují. CAIM tyto kvality a kapacity nabízí. Počítá se splněný cíl a zároveň nesmí zůstat spálená zem, když je projekt předaný...
Jaroslav Skoták je krizový manager, který pracuje a řeší problematiku firem s určitými nestandardnostmi uvnitř společnosti. To jsou např. procesy, ekonomická a provozní problematika, operations. Vně společnosti jsou to pak především oblasti nákupní problematiky, obchodní a aftersales, poprodejní servis a další. V mnoha případech se jedná už o krizový stav. Zde nastupuje a působí jako krizový manager, zvláště s ohledem na ekonomiku společnosti. Zabývá se specializací komplexity a vazby nákupu a logistiky. Jako jeden z prvních v ČR se aktivně podílel na vývoji systematiky reverzní logistiky (RMA, zpětné toky zboží, odpisy, likvidace) u e-commerce a retail společností. Celý interní obchodně/nákupní model zpracovává v celkovém kontextu s logistikou, reverzní logistikou a poprodejním servisem, s pohledem a vstupem do podnikových financí až po P&L a výslednou Ebitdu. Výrazně pracuje s nápočty a tvorbou modelových situací při změnových procesech ve společnosti a jejich dopadech na jednotlivé departmenty a celkové výsledky společnosti. Jaroslav Skoták má více jak 20 let kontinuální praxe na pozicích obchodních ředitelů, ředitelů nákupu a ředitelů společností, včetně start-upů a exit výstupů s propojeností na due diligence společností a jejich jednotlivých samostatně analyzovaných departmentů.
Robert Stahl pracuje jako nezávislý konzultant, interim a krizový manažer od roku 2018 převážně v automotive se zaměřením na oblast supply chainu, logistiky, řízení skladů, plánování výroby, nákupu a projektového managementu včetně segmentu přepravy.Má za sebou praxi na manažerských pozicích oboru od roku 1993 v nadnárodních společnostech z oblasti automotive, FMCG, farmacie nebo hi-tech.Během praxe by odpovědný za oblasti činností od dodavatelů až po zákaznický servis.Věnoval se řízení projektů přesunů provozních aktivit společnosti, start-upům a implementaci ERP s optimálním využitím IS.S "hands on" přístupem se zaměřuje se na krizový management, řešení problémů, změny a implementace, optimalizaci firemních procesů, tvorbu standardů, zlepšování efektivity, snižování nákladů a eliminace plýtvání.A stejně tak i strategie, restrukturalizace a budování efektivních týmů a jejich rozvoji.
Petr Ševčík je manažer se zaměřením na změnový management, firemní transformace a rozvoj a růst firem. Jako výkonný ředitel nebo top manažer vedl strategické změnové iniciativy například ve společnostech GAS product & services, Vinograf, Akzo Nobel Coatings, Makro Cash & Carry nebo Oskar (Vodafone).
Předsedkyně
Iva Hovadová je nezávislá konzultantka a certifikovaná interim manažerka specializující se na změnové řízení, krizové řízení, restrukturalizace firem, optimalizace firemních procesů, zvyšování efektivity a výkonnosti společností, revitalizace firem, přípravu společností na nástupnictví i prodej, na oblast rozvoje obchodu, poprodejních služeb a komplexního zákaznického servisu.
Ján Dolejš se zabývá změnovým, projektovým řízením a řešením nestandardních situací ve společnostech. Působí i jako konzultant a mentor. Zaměřuje se na zvyšování výkonnosti firmem posilováním firemní kultury, změnou postojů zaměstnanců nebo úpravou procesů. Má zkušenosti s řízením středních firem, ve službách, ve výrobě, v produktovém marketingu a technickém prodeji. Pracoval v nadnárodních společnostech IBM, Eurotel, v řadě lokálních výrobních a IT společnostech a také v investičním fondu. Měl na starosti personalistiku v luxusním resortu na Maledivách a řídil projekt instalace IT a elektro systému pro developera turistického resortu na Zanzibaru. S týmem prověřených kolegů realizuje i komplexnější projekty v ČR i zahraničí. Ján Dolejš je spoluzakladatelem CAIM a certifikovaným interim manažerem.
"Bez měřitelných cílů výsledky nepřicházejí, uspokojení najdeme v operativě." "Můžeme se s konkurencí předhánět o korunu levnější cenou nebo budovat Brand = odlišit se. Přijít na to, proč by si zákazník měl koupit právě Náš produkt nebo službu." Martin Haluzík je Interim Manažer a konzultant, který se umí rychle zorientovat v problematice firmy. Připravit strategický plán, jak zlepšit výkonost firmy a zvýšit pozici na trhu. Specializuje se na proměnu - restrukturalizaci v marketinkově řízenou firmu, zavádění nových produktových řad a startup. Proč vlastně marketinkově řízenou firmu, respektive firmu řízenou zákazníkem? Základem každé firmy je vytvoření krycího příspěvku. K tomu potřebujeme určitý počet stálých, loajálních a platících zákazníků. Je efektivnější zákazníky získávat řízeně, než způsobem pokus omyl nebo náhodou, protože jsme měli štěstí…
“Jsem přesvědčený, že mezi tři nejdůležitější vlastnosti finančního manažera patří zdravý selský rozum, rychlý úsudek a schopnost dělat věci jednoduše." Tomáš Rybička je konzultant a certifikovaný Interim Manažer specializující se na oblast řízení výkonnosti a rizika firmy, řízení financí, controlling a interní kontroly. V minulosti pracoval dlouhou řadu let v controllingu ve společnostech Philip Morris, T-Mobile a Pfizer. Ve společnosti Xerox působil v oblasti řízení interních kontrol, controller (accounting) a posléze jako finanční ředitel pro Českou a Slovenskou republiku. Mimo jiné se již více než 10 let věnuje vedením odborných seminářů a inhouse workshopům týkajících se zavádění Best Practices v oblasti Financí a řízení a zvyšování výkonnosti. Mluví plynně anglicky, vystudoval VŠE a ACCA a je certifikovaný na Lean Six Sigma..
Luděk Čermák je interim manažer specializující se na oblast řízení firem a corporate performance. Dále se zaměřuje na „Task Force“ ve výrobě a automobilovém průmyslu.
Jan Zdražil působí jako zkušený interim a krizový manažer napříč Českou republikou a Slovenskem. Současně je jmenovaným soudním znalcem v oboru ekonomika, se zaměřením na management a řízení podniků. Jeho profesní zaměření se soustředí především na řešení náročných situací ve firmách a jejich restrukturalizaci a změnové řízení. O vysoké úrovni jeho kvalifikace v oblasti krizového řízení svědčí i skutečnost, že je jedním z pouhých čtyř soudních znalců v České republice s oprávněním pro posuzování krizového řízení podniků nacházejících se v obtížích. Toto propojení praktických manažerských dovedností a znalecké expertízy mu umožňuje komplexně nahlížet na fungování a potřeby podniků v různých fázích jejich vývoje a napříč odvětvími.