Luděk Blahut

Základní informace

Správný model financování je jako motor, dobrý může firmu posunout hodně dopředu, špatný ji může zastavit“.

Luděk Blahut je nezávislý poradce, který se specializuje na oblast firemního financování. V rámci svého působení ve firmách zajišťuje efektivní a vhodný model a strukturu financování s ohledem na finanční náklady, zajištění, administrativu ať už firma poptává nový zdroj financování, anebo revizi svého stávajícího modelu.

V minulosti působil na top manažerských pozicích v bankovní a podnikové sféře.

Specializace

Pomoc s přípravou podkladů k žádosti o úvěr, pomoc s vytvořením byznys plánu a prezentací podnikatelského záměru před finančními institucemi.

Výběrové řízení mezi financujícími institucemi.

Revize stávajícího modelu financování pro zjištění rezerv. Refinancování s úsporou nákladů, vhodnějším modelem financování, menším zajištěním, snížením administrativy.

Funkční specializace

  • Finance

Certifikace

  • ekonomická fakulta VŠB - TU Ostrava, Ing.
  • certifikovaný kouč Agentury CzechInvest
  • expert programu EXPAND Moravskoslezského inovačního centra

Pracovní zkušenosti a vybrané realizované projekty

| Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s.

"Luděk Blahut úspěšně realizoval změnový projekt v rámci programu MSIC EXPAND zaměřený na pomoc firmám v zajištění financování a nastavení optimálního modelu bankovních služeb. Firma byla sama v této záležitosti neúspěšná a bez pomoci by musela redukovat své plány a rozvoj. Šlo o první projekt tohoto typu v rámci našeho programu a ukázal se pro předmětnou malou firmu jako natolik zásadní, že MSIC bude dále s Luďkem spolupracovat na rozvoji služeb tohoto typu pro moravskoslezská SMEs."

Lukáš Oramus, CPO

| Bártek rozhlasy, s.r.o.

"Ing. Luděk Blahut nám při vyřizování úvěru ušetřil částku hodně přes milion korun ve srovnání s nabídkami bank. Přišel s originálním řešením, které nenapadlo žádného bankéře. Jeho přístup je velmi profesionální a služba k nezaplacení, gratuluji každému, komu nabídne smlouvu."

Luděk Bártek, jednatel

| Appec Group a.s.

"Na služby pana Blahuta jsme přišli náhodou a protože jsme aktuálně řešili nespokojenost se stávající bankou, rozhodli jsme se jich využít. Výsledkem je změna banky, mnohem lepší struktura financování našich provozních potřeb při současném snížení úrokové sazby a ceny platebního styku. Najmutí finančního experta pana Blahuta se vyplatilo, po všech stránkách jsme si výrazně polepšili."

Lukáš Bittó, výkonný ředitel

| KRMÍM KVALITNĚ s.r.o.

"Pana Blahuta jsem oslovil na základě doporučení kamaráda, kterému hodně pomohl při řešení jeho firemního úvěru. Nám dokázal vyřídit výrazné snížení úrokové sazby při současném navýšení úvěrového limitu a nad rámec placených služeb ještě zajistil v bance další vylepšení a úspory. Jeho přístup je velmi profesionální a mohu jej rozhodně doporučit."

Pavel Stein, jednatel

 

| Vítkovické slévárny, spol. s r.o.

"Luděk Blahut je jedním z největších bankovních gentlemanů, jakého jsem potkal."

Ing. Josef Ihnát, jednatel

 

| Laserové léčebné centrum, s.r.o.

"Luděk Blahut dostal při revizi našeho financování naprosto volnou ruku a kompetence, což pro mne znamenalo angažovanost v řádech spíše minut, než hodin a výsledkem je úspora 600 tis. Kč a podobná částka ročně v několika následujících letech."

MUDr. Igor Janík, Ph.D., jednatel