Ladislav Musil

Základní informace

Ladislav Musil má bohaté zkušenosti s finančním řízením společností, které získával postupně v několika výrobních i obchodních společnostech - Minerva Prostějov (resp. AMF REECE Czech Republic – výroba šicích strojů), Geco Tabak (největší velkoobchodní i retailový distributor tabákových výrobků v ČR a SR), Datart Inernational (součást retailového řetězce s elektronikou Kesa Electricals) a Česká pošta (kromě financí zodpovědný i za nákup a správu majetku a dočasně za personalistiku).

Krizovému řízení se poprvé věnoval v roce 2009 ve skupině Tatra Kopřivnice, kde byl zodpovědný za zavedení řízení cash-flow, uzavření dohody mezi financujícími bankami a akcionáři, stabilizaci vztahů s dodavateli, zavedení nového modelu produktových kalkulací a průběžné plnění parametrů požadovaných věřiteli.

V dalších letech jako nezávislý konzultant působil na několika auditních a restrukturalizačních projektech. Šlo například o zpracování „independent business review“ společnosti z oblasti strojírenství, komplexní analýzy hospodaření a monitoring restrukturalizačních opatření pro financující banky ve společnostech z oblasti strojírenství a dřevozpracujícího průmyslu nebo o implementaci modelu řízení cash-flow v české součásti nadnárodní FMCG skupiny. Přibližně rok a půl řídil jako interim manager komplexní změnu finančního řízení, řízení cash flow a zavedení výkonového reportingu ve skupině společností zpracovávajících a obchodujících zemědělské komodity.

Téměř dva roky byl v Českém rozhlasu zodpovědný za zavedení základních controllingových procesů a v oblasti správy majetku za dokončení rekonstrukce nahrávacích studií, včetně uzavření soudních i mimosoudních sporů s dodavateli.

V roce 2016 se účastnil projektu redesignu procesů řízení zakázky, včetně systému nákladových kalkulací u výrobce velkých obráběcích center; projektu změny finančního řízení a hodnocení projektů u dodavatele velkých investičních celků a v rámci stabilizačního týmu jsme řídili výrobce obráběcích strojů v období prodeje společnosti a převzetí novým vlastníkem. 

Aktuálně působí jako interim finanční manažer v menší strojírenské společnosti s úkolem stabilizovat kritickou finanční situaci společnosti, zejména ve vztahu k financujícím bankám a ostatním věřitelům.

 

 

Pracovní zkušenosti a vybrané realizované projekty