Zpět

CAIM na Česko-Slovenském ekonomickém fóru v Žilině

Štítky:

5.6.

CAIM na Česko-Slovenském ekonomickém fóru v Žilině

Člen výboru CAIM Tomáš Pastrňák se zúčastnil Česko-Slovenského ekonomického a podnikatelského fóra, které se konalo 4. 6. v Žilině. Hlavním organizátorem akce byla Slovenská průmyslová a obchodní komora společně s Hospodářskou komorou ČR, ve které je CAIM členem. U příležitosti stého výročí vzniku Československa se hodnotila dosavadní spolupráce a podnikatelé mohli formou B2B jednání nalézt nové obchodní příležitosti.

Na ekonomickém fóru vystoupila řada zajímavých osobností jako např. bývalý prezident Slovenska Ivan Gašparovič, Lívia Klausová - velvyslankyně ČR v Bratislavě, Michal Štefl - viceprezident HKČR a řada dalších. Tomáš Pastrňák prezentoval činnost CAIM a projednal možnosti spolupráce se Slovenskou obchodní a průmyslovou komorou jako zástupcem slovenských podnikatelů. Prostor pro další rozvoj je také v oblasti spolupráce mezi firmami a manažery při podpoře exportu výrobků a služeb českých a slovenských podniků do třetích zemí.

„Věřím, že dosavadní i nově navázaná spolupráce napomůže také našim členům - interim manažerům při vstupu či podpoře podnikání na Slovensku. Zájemci o zprostředkování jednání se slovenskými firmami prostřednictvím českého velvyslanectví v Bratislavě se mohou na mě obrátit. Jednání můžeme připravit jak na velvyslanectví v Bratislavě, tak případně na konzulátu Slovenska v Brně,“ doplnil Tomáš Pastrňák.