Zpět

Manažeři z CAIM pomáhají insolvenčním správcům

Štítky:

16.7.

Manažeři z CAIM pomáhají insolvenčním správcům

Během června a července proběhly další vzdělávací akce pro insolvenční správce se zvláštním povolením, na kterých spolupracuje CAIM. Hlavní přednášející - dva přední členové CAIM Petr Karásek a Tomáš Rybička - se zaměřují především na ekonomiku a řízení podniků z pohledu zkušených interim manažerů. Pro insolvenční správce s právnickým vzděláním bývá dobrá orientace v oblasti finančního řízení firem zvláště potřebnou dovedností, kterou využijí nejen při svém výkonu, ale musí ji také prokázat při náročných zkouškách.

„Já to vnímám jako službu expertů - praktikujících interim manažerů a poradců z CAIM pro skupinu těch nejkvalifikovanějších insolvenčních správců, čímž kultivujeme prostředí provádění formálních (soudních) reorganizací a tím naplňujeme i svoji společenskou odpovědnost,“ řekl Petr Karásek, místopředseda CAIM.

„Školení připravujeme tak, aby insolvenční správci dostali především praktické informace a byli dobře připraveni na různé situace, které při reorganizacích mohou nastat a stávají se, v učebnicích a zákonech je ale přímo nenajdete,“ doplnil Tomáš Rybička, člen výboru CAIM.

Interim manažeři z CAIM už proškolili více než polovinu ze čtyř desítek insolvenčních správců se zvláštním povolením.

JD