Zpět

Setkání CAIM na Strojírenském veletrhu v Brně

14.10.

Asociace měla i letos své zastoupení na největším průmyslovém veletrhu ve střední Evropě. Ve dnech 7. až 11. října 2019 v Brně představilo své novinky v oblasti průmyslových technologií 1 662 firem z 30 zemí a jejich expozice si prohlédlo 81 tisíc návštěvníků.

Zástupci CAIM se účastnili kooperační akce Hospodářské komory Brno Kontakt – Kontrakt v pavilonu A1, která si získává stále větší popularitu. Letos se na ni přihlásily téměř tři stovky českých i zahraničních subjektů. Zájemci měli možnost využít úterní Konzultační den CAIM v prostorách akce Kontakt-Kontrakt a prodiskutovat své problémy, ale i rozvojové záměry a možnosti spolupráce se zkušenými interim manažery, nebo se jen seznámit s fungováním asociace a principy práce interim manažerů. V odpoledních hodinách proběhlo také jednání výboru CAIM. Představitelé asociace se v rámci veletrhu setkali s řadou významných osobností a firem a zúčastnili se některých doprovodných akcí.

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh potvrdil masivní nástup digitálních technologií do průmyslové praxe, od speciálních strojů a robotů přes internet věcí až po systémy virtuální simulace a řízení pomocí umělé inteligence. Všechny kryté plochy výstaviště byly vyprodány. Atraktivitu českého trhu potvrdila mimořádně vysoká účast zahraničních firem a odborníků. Ze zahraničí přijelo 829 firem, tj. polovina všech vystavovatelů, přičemž nejvyšší zastoupení měly Německo, Slovensko, Čína, Itálie a Rakousko.

Hlavní téma ročníku Digitální továrna 2.0 rezonovalo celým veletrhem a řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu byla k vidění ve všech halách. Zapojení robotů do výroby a automatizovaná řešení jsou na MSV už dlouho standardem, ale letošní novinkou byl posun od nákupu jednotlivých technologií k jejich vzájemnému propojení. V pavilonu A1 vyrostla speciální expozice Digitální továrna, kde partneři v čele s firmami Microsoft a ABB předvedli digitalizaci výroby v praxi.

Během pěti dnů se uskutečnilo neuvěřitelných 91 doprovodných akcí - konferencí, workshopů, seminářů i panelových diskusí. MSV tak potvrdil svoji roli klíčové diskusní platformy pro podporu inovací i navazování obchodních kontaktů mezi českými a zahraničními podnikateli. Řešila se aktuální témata jako 3D tisk, digitalizace průmyslu nebo cirkulární ekonomika.

-JD-

 

 

Galerie