Zpět

Tomáš Pastrňák byl členem podnikatelské delegace doprovázející Předsedu vlády na summitu v RizeTomáš Pastrňák byl členem podnikatelské delegace doprovázející Předsedu vlády na summitu v Rize.

Štítky:

7.11.

Tomáš Pastrňák byl členem podnikatelské delegace doprovázející Předsedu vlády na summitu v Rize.

4. 11. 2016 | Miroslav Diro

Během víkendového summitu 16 evropských zemí a Číny (16+1) v lotyšské Rize usilovali o nové kontrakty také čeští podnikatelé. V dvanáctičlenné delegaci podnikatelů, která na setkání prezidentů a vlád doprovodila premiéra Bohuslava Sobotku byl také Tomáš Pastrňák – předseda CAIM a člen představenstva Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje. Tomáš Pastrňák zastupoval  zájmy severomoravských firem působících v oblasti strojírenství a energetiky a jsou členy holdingu MULTICRAFT.. 

Podnikatelé vedeni viceprezidentkou Hospodářské komory Irenou Bartoňovou Pálkovou jednali o nových obchodních příležitostech nejprve při podnikatelském fóru, které se uskutečnilo v sobotu za přítomnosti předsedy vlády Čínské lidové republiky Li Keqianga, ministra obchodu Čínské lidové republiky Gao Huchenga, českou delegaci vedl premiér Bohuslav Sobotka. 

V neděli ráno pak proběhlo pracovní setkání podnikatelské delegace s premiérem Bohuslavem Sobotkou, při němž firmy představily své projekty v návaznosti na provedená jednání s představiteli čínských firem a firem z pobaltských států. Konference a následných B2B jednání se zúčastnilo více než 860 zástupců firem a institucí.

„Na základě provedených jednání vidím obrovskou příležitost pro české strojírenské firmy a to v oblasti dopravního strojírenství, energetiky a těžebního průmyslu. Přijel jsem představit možnosti severomoravských strojírenských firem, které jsou aktuálně postiženy útlumem vyvolaným zahájeným insolvenčním řízením se společností OKD a.s. a některých firem ze strojírenského holdingu Vítkovice. Je zde ale celá řada příležitostí i pro menší strojírenské podniky. Ty se však musí „naučit exportovat“ a to je možné v rámci spolupráce firem a  Hospodářské komory ČR“ konstatoval Tomáš Pastrňák.

„Na základě jednání s vrcholnými představiteli české delegace a potřeby aktuálního řešení situace v regionu se budeme snažit přivést ve velice krátkém čase investory a firmy mající zájem o obchodní spolupráci do Ostravy a ukázat jim možnosti našich firem.“ Dodal Pastrňák.