Zpět

Vybírat IM podle nejnižší ceny se nevyplatí!

25.2.

Vybírat IM podle nejnižší ceny se nevyplatí!

Poptávky po interim manažerech, které přicházejí na CAIM, jsou vždy vítané. Tentokrát ale podmínky, se kterými přišel zájemce, vyvolaly diskusi a následně také oficiální odmítavou reakci ze strany CAIM. Jedním ze zarážejících nestandardních aspektů poptávky bylo oznámení, že při hodnocení uchazečů bude jediným kritériem nabízená cena za služby interim managementu.

Jako profesní asociace hájíme zájmy členů a interim managementu v ČR jako takového. Proto chceme upozornit na to, že cena by v případě interim manažera neměla být rozhodujícím kritériem výběrového řízení. Tak jako i v jiných službách je i v interim managementu těsná souvislost mezi kvalitou a cenou, přičemž v rámci ostatních kritérií (vzdělání, obor, praxe) může být rozptyl běžných cen interim manažerů až pětinásobný. Samozřejmě s tím, že podobný rozptyl je i v oblasti kvality služeb poskytovaných interim manažery.

„Pokud by se soutěžilo pouze na nejnižší cenu, najde se jistě i řada takových manažerů, kteří z nedostatku zakázek či bez zaměstnání nepohrdnou ani tímto způsobem cenového podbízení se. Je však velká pravděpodobnost, že projekt pod vedením takovéhoto manažera nebude úspěšný. Což o to – to by byla plně odpovědnost zadavatele jako toho, kdo si manažera vybral. Ale už jsme se setkali s několika případy, kdy pak zadavatel hanobil nástroj interim managementu a interim manažery obecně jako něco nekvalitního. Proti tomu se musíme ohradit,“ vysvětluje Petr Karásek, místopředseda CAIM.

-JD-