Zpět

CAIM na konferenci Ernst & Young

Štítky: článek

23.10.

T. Pastrňák a T. Rybička se zúčastnili setkání odborníků na téma restrukturalizace, které dne 18. 10. pořádala v Grand Hotel Bohemia Praha společnost Ernst & Young. Nosným motivem letošního ročníku byly provozní restrukturalizace a turnaround. Program obsahoval dvě panelové diskuse, jedna se zaměřila na právní otázky, druhá se zabývala provozní restrukturalizací a turnaround.

Dva členové výboru CAIM Tomáš Pastrňák a Tomáš Rybička společně s dalšími odborníky z oblasti bankovnictví a insolvencí debatovali v angličtině o svých zkušenostech s restrukturalizacemi firem, příčinách problémů a zejména o klíčových momentech v ozdravných procesech, včetně těch nejobtížnějších. Zástupci CAIM tak významně přispěli k propagaci asociace a interim managementu v odborných kruzích.

Panelisté se v bloku o provozních restrukturalizacích zabývali těmito otázkami:

· In which situation do you consider interim manager to be useful to engage, even if the company is not in distress?

· What are the major causes why companies need help to improve performance or with restructuring?

· You’ve been involved in several transformations. In your experience, what is the first step in achieving the transformation’s goals?

· It has been said that transforming a company is like changing the tires of a car while it’s speeding down the road. What is the key to managing day-to-day operations during a major transformation effort? Which aspects of the transformation you worked on were the most difficult and why?

· Alignment on the process and metrics is critical for any transformation effort. How have you ensured this alignment?

Galerie