Zpět

CAIM v debatě časopisu EKONOM

22.9.

CAIM v debatě časopisu EKONOM

Naše asociace byla partnerem debaty redakce Ekonomu nazvané Česko v době dluhů, ve které Petr Karásek diskutoval s dalšími odborníky na téma firemních krizí.

Firmy se potýkají s vážnými problémy, zejména s dramatickým zdražováním energií, odborníci tak očekávají nárůst počtu insolvenčních řízení. O tom, jak vážné bude nadcházející ekonomické zpomalení a jak by se na ně měly firmy připravit, v debatě redakce časopisu EKONOM s názvem "Česko v době dluhů" diskutoval krizový manažer a místopředseda České asociace interim managementu Petr Karásek a spolu s ním insolvenční správce Lee Louda, advokát Allen & Overy Petr Sprinz, jednatelka společnosti Insolcentrum Jarmila Veselá a partner advokátní kanceláře White & Case Jan Linda.

Účastníci debaty se shodli v tom, že ekonomické zpomalení a energetická krize nejsou spouštěčem firemních krizí, ale působí jako jejich urychlovač. „Řada firem má dlouhodobě neřešené problémy uvnitř. Nemají vyřešenou otázku strategie, nejsou zacíleny dobrý směrem, nemají dobře uchopený byznys model, nepracují dobře s rozvahou, nemají dobře nastavené financování zakázek. A teď k tomu přišly vnější negativní faktory,“ uvedl Petr Karásek.

Více najdete v článku "Česko v době dluhů: Zdražování energií není jediným viníkem firemních krizí, řada z nich zavírá oči před vnitřními problémy", kde si můžete pustit video-verzi nebo podcast-verzi debaty: ZDE

Galerie