Zpět

CAIM volila prezidenta Hospodářské komory ČR

1.6.

Zástupci členských firem a organizací na celostátním sněmu volili prezidenta Hospodářské komory ČR na další tři roky. Kandidáty na nového prezidenta byli někdejší předseda antimonopolního úřadu a bývalý ministr Martin Pecina a místopředseda ODS Zdeněk Zajíček. Současný prezident komory Vladimír Dlouhý se rozhodl už nekandidovat. Vítězem se stal Zdeněk Zajíček.

Na volebním sněmu HK ČR naši asociaci zastupovala Radka Šušková, která má ve výboru zodpovědnost za spolupráci s HK. Jako členové komory jsme ve Sněmovně společenstev, kde zastupujeme zájmy CAIM. Naše pozice je o to významnější, že jsme získali od HK autorizaci oboru interim management. Dává nám to ještě větší příležitost předkládat za naši asociaci podněty směrem k HK, vycházející z našich zkušeností ze SME. Na sněmu jsme volili nového prezidenta a také viceprezidenty. Věříme, že spolupráce s nimi bude stejně dobrá, jako byla i s bývalým vedením.

CAIM s Hospodářskou komorou spolupracuje na různých akcích a svého zástupce jsme měli také na setkání k 30. výročí novodobé historie komory ve Valdštejnském paláci. CAIM reprezentovala Iva Hovadová. Na setkání s významnými hosty komora mapovala vývoj tuzemského hospodářství i svoji činnost za období tří dekád od svého vzniku.

Na akci vystoupili a zhodnotili historii kromě prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého také předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, někdejší prezidenti Hospodářské komory Zdeněk Somr a Jaromír Drábek, ekonom Miroslav Singer a další významné osobnosti.

 

Galerie