Zpět

P. Karásek v debatě osobností BAROMETR ČESKÉHO PRŮMYSLU

8.12.

P. Karásek v debatě osobností BAROMETR ČESKÉHO PRŮMYSLU

Národní centrum Průmyslu 4.0 uspořádalo debatu osobností Barometr českého průmyslu, která navazovala na analýzu dat získaných od průmyslových firem ve druhém pololetí letošního roku. Hlavním tématem tak byl aktuální vývoj českého průmyslu zasazený do globálního kontextu. Místopředseda CAIM Petr Karásek obohatil diskusi o pohled zkušeného krizového manažera, který vnímá narůstající problémy firem, včetně drahých energií, ale i snižování konkurenceschopnosti na evropském trhu.

Analýzu dat získaných od více než 200 představitelů českého průmyslu komentovali v panelové diskusi společně s Petrem Karáskem: Karina Kubelková, členka bankovní rady ČNB, David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny, Martin Jahn, prezident Sdružení automobilového průmyslu a člen představenstva ŠKODA Auto a v zastoupení ministra průmyslu a obchodu náměstek Eduard Muřický.

Průzkum NCP4.0 ukázal, že třetina dotázaných ředitelů se obává zhoršení ekonomických výsledků. Výrobní firmy by rády zvýšily své ceny o pětinu, to jim však ani z poloviny nepokryje raketově rostoucí náklady. Ty se společnostem v meziročním srovnání zvýšily o 75 procent. Na český průmysl podle analýzy plně dopadly problémy v podobě nejistých, zpožděných a drahých dodávek, vysokých cen energií a rekordně vysoké míry inflace.

Celou debatu je možné shlédnout zde:

https://www.ncp40.cz/udalosti/barometr-ceskeho-prumyslu-vanocni-special

Galerie