Zpět

Předseda CAIM finalistou soutěže Manažer roku

Štítky: článek

2.5.

Česká manažerská asociace ocenila 25. dubna v pražském paláci Žofín nejúspěšnější manažery v ČR za rok 2018. Mezi finalisty prestižní soutěže byl také předseda CAIM Ján Dolejš. Cílem tradičního klání Manažer roku, které se koná každoročně už čtvrtstoletí, je vyhledávat, hodnotit, oceňovat a propagovat nejlepší řídící pracovníky, lídry českého managementu.

„Byla to zajímavá zkušenost a věřím, že přispěje také k propagaci interim managementu a naší asociace,“ uvedl Ján Dolejš, kterému Národní komise udělila čestný titul Finalista soutěže Manažer roku 2018. Ján Dolejš byl představen jako výrazná osobnost manažerské komunity, interim manažer specializující se na rozvojové a krizové projekty zejména v oblasti technologií, personalistiky a řízení mnohonárodnostních týmů.

Soutěž byla letos aktualizována, ale její hlavní kvalitativní prvek – hodnocení dvěma nezávislými komisemi: Hodnotitelskou a Národní, zůstal zachován. O vyhlášení finalistů a vítězů kategorií rozhoduje odborná Hodnotitelská komise a o tom nejsložitějším porovnání nejlepších napříč všemi kategoriemi rozhodují obě komise společně.

„Oceňujeme nejen kvalitu řídících pracovníků, ale i jejich sportovního ducha, který je vedl k přihlášce do soutěže. Zároveň si vážíme toho, že prostřednictvím nejen této soutěže, ale i celé řady následných akcí budou své zkušenosti a znalosti předávat dále. Je to z hlediska společenské odpovědnosti velmi významné a chvály hodné,“ řekl při slavnostním zahájení oceňování prezident České manažerské asociace Pavel Kafka.

Jedinečnost soutěže Manažer roku spočívá v tom, že vyzdvihuje manažery napříč odvětvími, profesemi a regiony. Je prezentací moderních, úspěšných metod řízení a nových trendů. Do finále se za čtvrtstoletí dostalo 1500 osobností, nejvyšším titulem Manažer/Manažerka roku bylo oceněno 59 z nich.

Do závěru soutěže se letos dostalo padesát finalistů, do nejužšího výběru postoupila TOP10 manažerů. V 26. ročníku zvítězili představitelé technologicky progresivních oborů. Mezi TOP 10 a vítězi kategorií se objevily další osobnosti evropského i světového formátu. Nejlepšími manažery v České republice za rok 2018 se stali prof. Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT a Tanja Vainio, genenální ředitelka společnosti ABB pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Vůbec poprvé byla udělena cena v kategorii Vizionář, v níž uspěl Tomáš Mikolov, vědec světového významu, průkopník v oblasti umělé inteligence, a také kategorie Krizový manažer, kterou získal Tomáš Milich, OVUS – podnik živočišné výroby. Nová byla i kategorie Zahraniční manažer, kde se prosadil Niclas Pfüller ze společnosti BROSE CZ.