Zpět

Setkání členů CAIM na festivalu Smetanova Litomyšl

23.6.

Návštěva hudebního festivalu Smetanova Litomyšl se pro členy CAIM stala už tradicí. I letos pro nás členka výboru Iva Hovadová - dlouholetá mecenáška festivalu - připravila nevšední kulturní a kulinářský zážitek, tentokrát na zámku Nové Hrady. Patří jí velké poděkování.

V krásných prostorách restaurace a zámku nejprve proběhla krátká schůze výboru a pak za námi přišel majitel zámku pan Petr Kučera. Povídal nám o tom, jak s manželkou Magdou zámek zrenovovali a jak každý rok přicházejí s inovací v zámku či zahradách, která přiláká nové a nové návštěvníky. Z celého jeho povídání sálalo nadšení, které doprovázela velká míra vytrvalosti a pracovitosti. Pro nás všechny obdivuhodný podnikatel s vizí.

Večer nás pak paní Magda a Petr Kučerovi - už i s dalšími hosty večerního hudebního představení - přivítali na svém zámku a mohli jsme procházet všemi místnostmi a užívat si dobrot, které připravili členové rodiny majitelů zámku. Mohli jsme si připít sklenkou dobrého vína s majiteli a předat zámecké paní kytici, jako poděkování za možnost užít si atmosféru zámku i zahrad.

A pak už začalo představení v zahradním amfiteátru a my jsme shlédli dvě krátká dílka - Pergolesiho operu-buffo Služka paní z roku 1733 a Loosovu půvabnou zpěvohru O komínku zedníky laškovně nakřivo postaveném aneb Souboj pantátův se zedníky. Venkovní prostředí dodalo těmto hudebním dílům krásnou atmosféru večera pod hvězdami.

Galerie