Zpět

Setkání na MSV Brno 2022

5.10.

Setkání na MSV Brno 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně již tradičně patří mezi akce, kde se setkávají členové CAIM se svými kolegy, odbornou veřejností i se zástupci mnoha institucí.

MSV je největším středoevropským veletrhem průmyslových technologií, v letošním roce se jej zúčastnilo 1 256 vystavujících firem ze 41 zemí světa. Oproti loňskému ročníku se počet vystavovatelů zvýšil o 20 procent a veletrh si prohlédlo přes 52 000 návštěvníků, což je ve srovnání s uplynulým rokem nárůst o 50 procent.

Klíčové téma, které rezonovalo celým veletrhem, byl Průmysl 4.0 a digitální továrna, dále zde byla instalována 5G průmyslová síť. Významným tématem byla cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji a oblast udržitelného rozvoje.

V rámci veletrhu se opět uskutečnila B2B akce „Kontakt-Kontrakt“ jako společný projekt EEN Brno a Regionální hospodářské komory Brno, českých a zahraničních partnerů patřících do sítě Enterprise Europe Network (EEN), obchodních komor a Veletrhů Brno, a.s., kde byl CAIM tradičně zastoupen.

Současně se uskutečnilo setkání členů CAIM, na programu byla nejen standardní agenda výboru, ale zejména byl prostor pro diskusi zúčastněných členů. K tomuto setkání připravily členky výboru Jana Dronská a Iva Hovadová také speciální občerstvení.

Galerie