Zpět

Setkání na MSV v Brně

10.11.

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně patří mezi tradiční akce, kde se potkáváme s kolegy z CAIM. Letošní ročník byl pochopitelně slabší, ale opět dobře organizovaný a kvalitně naplněný. I přes řadu bariér a nepříznivých okolností to byla největší veletržní strojírenská akce roku ve střední Evropě. Vystavovatelé představili nejvyspělejší technologie a moderní trendy – inteligentní robotiku, internet věcí, 3D tisk, firemní datové systémy i řízení pomocí umělé inteligence.

MSV se konal po roční pauze způsobené pandemií koronaviru. Počet vystavovatelů byl o třetinu menší než obvykle, co do rozlohy byl letošní ročník dokonce poloviční, místo obvyklých deseti pavilonů jich letos firmy obsadily jen pět. Na veletrhu se představilo 1016 firem z 35 zemí. Letošní ročník za pět dní navštívilo 35 tisíc lidí. To je méně než polovina obvyklé návštěvnosti. Pořadatelé i firmy ale nebyli nespokojení. Vystavovatelé oceňovali možnost osobně se setkat s obchodními partnery. Zdá se, že ubylo lidí, kteří se přicházeli jenom podívat, a přišlo víc konkrétních zákazníků.

Členové CAIM opět využili veletrh k individuálních schůzkám, ale i k prezentaci CAIM a společnému setkání k prodiskutování aktuálních myšlenek či projektů. Sešli jsme se po Sněmu Svazu průmyslu a dopravy, který se stal ceněnou událostí roku. Účastnil se jí premiér i ministři a prezident svazu je nešetřil, mimo jiné nekompromisně hodnotil kroky vlády a tripartity, jak se již stalo tradicí.

-JD-

Galerie