Zpět

Výbor v Hradci Králové s exkurzí v dopravním podniku

7.3.

Březnová schůze výboru CAIM byla opět doplněná exkurzí, tentokrát na téma MHD.

Jezdíme se rádi dívat, jak jsou firmy v ČR řízeny a jak se daří firmám růst. Tentokrát pro nás exkurzi zajistila Iva Hovadová, která v minulosti spolupracovala s lidmi z Dopravního podniku města Hradce Králové. Věnoval se nám s nadšením a elánem pan ředitel Zdeněk Abrahám a vedoucí provozu Petr Voltr.

Měli jsme možnost seznámit se s historií dopravního podniku a také velmi moderní současnou podobu, která se opírá o elektromobilitu a další moderní směry v dopravě. Viděli jsme zázemí servisu autobusů a dispečink a seznámili jsme se s provozem a jeho řízením. Samozřejmě jsme potkali několik řidičů a řidiček (mají 100 žen) a prohlédli jsme si také impozantní moderní dispečink přímo na autobusovém nádraží ve městě.

Dopravní podnik města HK má několik „nej“ v celé české republice a strategické plány do budoucna jdou ještě dál. Bylo to opět vydařené setkání s praxí a mohli jsme klást zvídavé otázky, na které nám pan ředitel a vedoucí provozu rádi odpovídali. I toto je součást rozvoje našich členů interim manažerů, kteří na sobě stále pracují.

Galerie