Zpět

Výbor v Ostravě a návštěva podniku Vítkovice Steel

15.2.

Zorganizovali jsme další zajímavou ocelářskou exkurzi pro členy CAIM.

Když po roce vyšlo zasedání výboru naší asociace zase na Ostravu, zrodil se nápad - podívat se do podniku, kde se vyrábí ocelářské výrobky. A to se nám podařilo díky vstřícnosti společnosti VÍTKOVICE STEEL a propojení přes členku výboru Janu Dronskou, která ve firmě působí jako mluvčí.

Mohli jsme na vlastní oči a zblízka vidět působivou výrobu tlustých plechů na impozantní válcovací stolici a také jak se vyrábí štětovnice, které VÍTKOVICE STEEL umí jako jediný výrobce v ČR. Byl to rozhodně nevšední zážitek, o čemž svědčilo dlouhé postávání na rampě, ze které jsme mohli pozorovat, jak z pece vyjede žhavý polotovar (brama) a vyválcuje se z něj postupně dlouhý plech až do požadované tloušťky, nebo spíše tenkosti.

Průvodcem nám byl sám generální ředitel Radek Strouhal, který uměl popsat technologii a výrobu výstižně a poutavě a trpělivě odpovídal na naše dotazy.

Děkujme společnosti VÍTKOVICE STEEL, panu řediteli i personální ředitelce Žaneta Giel Sigmundová za zajímavou exkurzi a poskytnutí zázemí ve svém areálu pro naši poradu. Budeme mít na co vzpomínat.

V zasedací místnosti VÍTKOVICE STEEL jsme pak pokračovali v zasedání výboru CAIM a do pozdních večerních hodin plánovali aktivity na rok 2024 a diskutovali aktuální témata, která ve výboru nyní řešíme. Schůzi zpříjemnilo pohoštění, které připravily členky z regionu – Jana Dronská a Radka Šušková.

Galerie