Radka Šušková

Základní informace

 • Člen od: 06.09.2016
 • E-mail: suskova@newdimension.cz
 • Lokalita pro pracovní nasazení: střední Evropa
 • Linkedin: Radka Šušková
 • Telefonní číslo: +420 776 777 742
 • Webové stránky: www.newdimension.cz
 • Adresa: Havlíčkova 233, Frýdek - Místek 738 01
 • Jazyky: čeština, angličtina

Radka Šušková je interim manažerka, mentorka a business koučka. Zaměřuje se na řízení změn ve společnostech, nastavení řídících procesů, budování manažerských týmů a přípravu firem na nástupnictví.  

V roce 2008 založila společnost New Dimension, s.r.o. a vybudovala ji na základě svých svých zkušeností z předchozí manažerské a podnikatelské praxe. V roce 2022 dokončila proces nástupnictví a předala kompletně řízení společnosti. Zůstala v roli majitelky a svoji odbornost dále využívá u klientů v roli interim manažera, mentora, moderátora strategických workshopů a business kouče. Má za sebou 27 let manažerské praxe, 17 let praxe v podnikání a 22 let zkušeností v poradenství.

Pracuje jako interim manažerka a zaměřuje se na řízení změny (krizové i rozvojové), nastavení a optimalizace procesů ve firmě, budování manažerských týmů, vedení HR procesu a budování obchodu. Interim práci realizuje především v malých a středních firmách a ve start-upech. Je schopna v interim práci připravit firmu na zvládnutí digitální transformaci v kontextu I 4.0 (procesy i lidé).

Je podporou pro majitele a ředitele firem v nastavení strategického řízení společností. Své zkušenosti s budováním vlastní firmy poskytuje v roli mentorky začínajícím podnikatelům. Podnikatelům, kteří chtějí svoji firmu předat v projektu nástupnictví pomáhá připravit firmu ekonomicky, vybudováním týmu manažerů a také přípravou rodinných příslušníků na převzetí zodpovědnosti za firmu.

Je aktivní členka ve Sdružení pro rozvoj MSK, Asociaci integrativních koučů a Českomoravské asociaci podnikatelek a manažerek. Pracuje v představenstvu KHK MSK a ve výboru CAIM. Pro Moravskoslezské inovační centrum Ostrava pracuje jako expert u SME a start up firmách.

Manažeři v akci - seriál TV Polar: Radka Šušková

Voices of Industry 2022 MSV: Radka Šušková

 

Specializace

 • Coaching, mentoring, lectoring, Exekutivní řízení firem a firemních divizí, Krizová komunikace, Krizový management, Obchod, marketing, Optimalizace procesů, Personalistika, řízení lidských zdrojů, HR, Strategické řízení a rozvoj firem, Tvorba strategií včetně implementace, Změna a budování firemní kultury, Změnový management, Zvyšování efektivity a výkonnosti firem

Působení v oborech

 • Automobilový průmysl, Poradenství a konzultace, Hutnictví a slévárenství, Kosmetický průmysl a výroba hygienických a čistících prostředků, Nábytkový průmysl, Velkoobchod, maloobchod, Odpady a cirkulární ekonomika, Potravinářství, Služby (jinde neuvedené), Sport a souvidející činnosti, Start up, Strojírenství, Školství a vzdělávání, Textilní průmysl, Tiskařství a papírenství, Zdravotnictví a sociální péče, Zpracování plastů a pryží

Praxe mentorky a business koučky

 • ARMATURY Group a.s., Baumann Springs s.r.o., Brembo Czech s.r.o., Brose CZ spol. s r.o., Brose Prievidza, spol. s r.o., Continental Automotive Czech Republic s.r.o., ELEGANCE s.r.o., Fakultní nemocnice Olomouc, FERRIT s.r.o., FINIDR, s.r.o., Hrtus&Partner s.r.o., Lactalis CZ, s.r.o., LANEX a.s., Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace, Siemens, s.r.o., Westlogic s.r.o., ŽDB DRÁTOVNA a.s.

Pracovní zkušenosti a vybrané realizované projekty

2022 - FINIDR, s.r.o.

Interim – proces nákupu

Nastavení procesu nákupu a adaptace nové nákupní ředitelky.

2021 - doposud | Městská nemocnice Čáslav

Krizová interim manažerka – řešení krizové situace v nemocnici bez ředitele a lékařů, následná stabilizace a rozvoj nemocnice.

2019 - 22 | New Dimension, s.r.o.

Řízení projektu nástupnictví – předání pravomocí novému týmu managementu v plném rozsahu a odpovědnosti.

2020 - 21 | Soulmates Ventures, s.r.o.

Interim HR – nastavení procesu HR a substituce operativních činností.

2020 - 21 | Likop, s.r.o.

Interim HR – nastavení procesu HR a substituce operativních činností.

2019 - 20 | Mendelova univerzita v Brně

Členka interim týmu – analýza procesu HR a návrh opatření k optimalizaci na univerzitě a přináležejících statcích.

2010 – nyní | FINIDR, s.r.o., Vedení projektového týmu

Tvorba a vedení projektu Změna postojů lidí, budování a rozvoj managementu, nastavování firemních procesů.

2011 – 2012 | Fakultní nemocnice Olomouc, Vedení projektového týmu

Řízení projektu akreditace nemocnice v procesu Personální práce a Systému řízení nemocnice.